Ogłoszenie

banannreDzisiaj zauważyłem na banerze reklamowym bardzo dziwny plakat. Mianowicie była to oferta pracy od firmy składy węgla Stargard Szczeciński. Ich oferta przykuła mój wzrok bo była bardzo kolorowa i napis na bardzo dużą czcionką. Niestety kolor czcionki nie był dopasowany do tła i wszystko się zlewało. Na szczęście koleżanka, która ma trochę lepszy wzrok przeczytała mi komunikat, którego treść brzmiała: składy węgla Stargard Szczeciński szukają nowych, ambitnych pracowników. Doświadczenie nie jest wymagane! Niezwykle ucieszyła mnie ta wiadomość, od dłuższego czasu nie mogłem znaleźć pracy, o jaką ciężko w naszym mieście Stargardzie Szczecińskim.

Nazwę firmy kojarzyłem już wcześniej z mediów, było o niej głośno w sprawie afery węglowej. Na szczęście przedsiębiorstwo składy węgla Stargard Szczeciński nie były uwikłane zbyt mocno w tą sprawę. Sąd nie postawił im żadnych zarzutów, jedynie jeden z menadżerów tej spółki został skazany za korupcję. Karę odbywa w więzieniu Stargard Szczeciński.  Postawiono mu również zarzut kradzieży kilu ton węgla, które sprzedał innym składom węgla – konkurentom skład węgla Stargard Szczeciński.

Miejmy nadzieję, że nie spotka mnie taka sama sytuacja. Jutro udaje się na rozmowę kwalifikacyjną do tej firmy. Z opinii, które wyczytałem w internecie to składy węgla Stargard Szczeciński są bardzo dobrze prosperującą firma. Zarabiają miliony na sprzedaży i obróbce węgla. Mam nadzieję, że oferta będzie korzystna i nareszcie będę mógł zarobić na własne mieszkanie.

3 thoughts on “Ogłoszenie

Leave a Comment