Żabi lot

zaba

Kolejna anomalia w naszym mieście. To jeszcze nigdy nie miało miejsce w Polsce. Trąba powietrzna porwała tysiące żab z pobliskich jezior i wszystkie spadły na składy węgla Stargard Szczeciński. Najstarsi mieszkańcy miasta nie pamiętają takich sytuacji. Słyszano już o jeżdżących na deskorolce dzikach, śpiewających krasnoludkach w różowych spodniach czy znikających kretach w okolicach Stargardu, ale latające żaby?! Tego nikt nie widział. No ale jest to fakt, udało nam się zrobić nawet kilka zdjęć, które opublikujemy w następnym wpisie. Składy węgla są teraz oblegane przez wszelkiego rodzaju stacje telewizyjne i fotoreporterów, którzy uwieczniają rozbryzgane kawałki żab na węglu. Część żab na szczęście przeżyła i działacze Greenpeace przetransportowali ranne żabki do swoich jezior, oddalonych 7km od siedziby firmy składy węgla Stargard Szczeciński. Z tego co udało nam się ustalić to uratowano około 50 żabich rodzin.

Wszystko nastąpiło na wskutek powstałej w wyniku cyrkulacji powietrza trąby, która utworzyła się w okolicach pobliskich jezior i powędrowała, aż do centrum miasta, tuż nad skład węgla Stargard Szczeciński. Przerażeni mieszkańcy już z daleka widzieli wielką, zieloną chmurę. Wezwano zastępy straży pożarnej oraz policji z sąsiednich miejscowości. Na szczęście była to tylko chmara niegroźnych żab, która zginęła wraz z upadkiem na składy węgla. Część mieszkańców była pewna, że to UFO albo nowa broń Rosji. Miejmy nadzieję, że tego typu przygody ominą Stargard Szczeciński w przyszłości.

4 thoughts on “Żabi lot

  1. Kinia

    Widziałam tą wielką, zieloną chmurę. Byłam wówczas z córeczką na spacerze w pobliżu składu węgla Stargard Szczeciński. Niezłe widowisko, byłam pewna, że to koniec świata czy coś w tym stylu. Kto by pomyślał, że to były żaby?

Leave a Comment