Problemowy opał

Za trzecim razem w asyście kumplem się udało. trzecijest tak dobrze. Odtworzyłem instrukcje przyjaciel. papier i kartonik buchnął w dwie minuty. Drewienko tylko ściemniało, a węgiel nawet nie poczuł ognia. Tu o pomoc kolejny raz poprosiłem mieszkającego obok Kumpla. Walnął mnie w głowę i poinstruował jak otworzyć komin. Przy okazji pochwalił skład węgla, z którego pożyczyć węgielek. Wciąż mówił że te składy węgla sprowadzają najlepszej jakości węgielek.
weglowiec
Następny problem, który prawie pozbawił nas lokalu to nagrzana woda w instalacji. Wcześniej normalnie o tym nie myślałem dopiero specjalista od instalacji powiedział mi że nasz sposób palenia opałem może spowodować że dom wybuchnie jeśli nie włączę wihajstra. Pamiętam że koleś, który sprzedał nam węgielek coś mówił o szybko wzrastającej temperaturze. Na tabliczce z sloganem skład węgla też pojawiła się instrukcja mówiąca o tym, ale jakoś nie dałem rady jej przeczytać bo w lokalu było zimno no i nie było opału do palenia. Ostatecznie koleś pokazał mi na czym polega działanie bojler i jak palić żeby nie zniszczyć lokalu.

Miesiąc temu uciekłem się do rodzinnego domu. Wtedy nocowałem w małej miejscówce nieopodal Włocławka. Miałem tam lokal, którego nie musiałem dogrzewać centralnie bo miałem na gaz piec. Pierwsze wietrzne dni w kolejnym domku były szokiem bo musiałem grzać domu paląc węglem i tu rozpoczęły się schody bo jak na takim odludziu znajdę węgiel. Świtam że w mojej starej,dotychczasowej miejscowości miałem pod mieszkaniem skład węgla Włocławek. Tu slogan składy węgla znaleźć mogę tylko na bilbordach.

2 thoughts on “Problemowy opał

  1. piotrek

    Hahaha pamiętam jak pierwszy raz się zmierzyłem z piecem. Miałem podobne pytania i wyzwania. Teraz jest to dla mnie normalka ale wtedy było ciężko. Dobrze że piszecie nawet o takich prostych rzeczach to dla innych dobry poradnik.

Leave a Comment