Zanieczyszczona Brda

zanieczyszczeniaW miniony weekend a więc pomiędzy dwudziestym dziewiątym a trzydziestym pierwszym sierpnia odbył się szeroko zorganizowany protest grupy ekologów, którzy opowiadają się za natychmiastowym zaprzestaniem budowy firmy ekogroszek Bydgoszcz.

To wina włodarzy? Ekogroszek Bydgoszcz rusza do akcji!

Ekolodzy mają za złe włodarzom miasta – że ci nie przeprowadzili wcześniej dialogu z mieszkańcami tylko z góry a priori przyjęli iż wszyscy wyrażą ogromną radość a może nawet i wdzięczność za sprowadzenie do miasta nowego wielkiego inwestora. Organizatorzy protestu zwracają uwagę – że poza zyskami czy szeroko mówiąc kosztami przychodu finansowego są również koszty o charakterze ekologicznym czy też zdrowotno – społecznościowym. Zwracają oni uwagę na fakt fatalnego doboru lokalizacji dla budowy nowo powstającego wielkiego konsorcjum ze śląska czyli firmy ekogroszek Bydgoszcz. Ich zdaniem umiejscowienie tego typu inwestycji przy ujściu największej rzeki w Bydgoszczy czyli Brdy jest karygodnym niedopatrzeniem i może bardzo niekorzystnie wpłynąć na stopień zanieczyszczenia i tak już dostatecznie brudnej rzeki. Dodają także – że wiele osiedli mieszkaniowych w  Bydgoszczy i okolicach korzysta właśnie z wody która jest czerpana wprost z rzeki Brdy.

Rzeka w Bydgoszczy może poważnie ucierpieć.

Sytuacja dalszego zanieczyszczania rzeki może wywołać fatalne dla zdrowia mieszkańców zanieczyszczeniaskutki. Zarząd firmy ekogroszek Bydgoszcz na ostatniej konferencji prasowej odniósł się do tych wszystkich zarzutów i zaapelował o spokój oraz rozwagę. Zapewnił wszystkich ekologów biorących udział w proteście jak i wszystkich mieszkańców korzystających w swoich domostwach z wody pochodzącej z Brdy – że ich firma spełnia wszystkie możliwe standardy prowadzenia tego typu działań w zgodzie z naturą. Na dowód prezes spółki przedstawił szereg aktualnych atestów jakimi dysponuje spółka i jeszcze raz powtórzył – że obawy są zupełnie nieuzasadnione.

Leave a Comment