Ogromny smog w mieście

Okres zimowy to czas wzmożonego ogrzewania budynków. Można to dostrzec po kominach, które praktycznie cały czas wypuszczają dym do atmosfery. Niekiedy zdarza się, że mieszkańcy nie dbają o to, co wrzucają do pieca. Niekiedy są to różnego rodzaju śmieci, zwykły węgiel lub inne mało ekologiczne rzeczy.

Spotyka się to z tym, że nad miastem pojawia się pewnego rodzaju szara mgła, która jest bardzo niebezpieczna. Dym powstający podczas nieodpowiedniego spalania emituje do atmosfery pył, który unosi się nad miastem. Pył ten, mimo, że jest mikroskopijnej wielkości bardzo negatywnie wpływa na każdego mieszkańca miasta. Jest to zanieczyszczenie, które dostaje się do organizmu podczas oddychania. Wziewając pył do płuc możemy narazić się na wiele kłopotów zdrowotnych, od problemów z układem odpornościowym, aż po ciężkie infekcje układu oddechowego. Zjawisko szczególnie często obserwuje się w dużych miastach z dużym odsetkiem niskiej zabudowy. Są to mieszkańcy, którzy nie mają dostępu do tzw. ogrzewania pochodzącego z miasta i muszą ogrzewać dom samodzielnie przy wykorzystaniu pieców lub kotłów.

Co z tym zrobić?

Dobrym rozwiązaniem tego problemu jest stosowanie do opału tzw. ekogroszku, który produkowany jest z wysokokalorycznego węgla. Spalanie takiego opału wiąże się z niższą emisją niekorzystnych gazów do atmosfery, a mieszkańcy mogą odetchnąć z ulgą. Ekogroszek jest dużo bardziej ekologiczny i nie stanowi takiego zagrożenia dla środowiska i mieszkańców. Jest to doskonały sposób na ochronę własnego zdrowia. Dodatkowo jest on bardzo łatwo dostępny, jednak pamiętaj, aby przed zakupem dokładnie sprawdzić specyfikację produktu i wybrać ten najlepszy.

Leave a Comment